Українським біженцям із домашніми тваринами складно знайти житло в Естонії

Власники квартир не горять бажанням розміщувати у себе тварин, а самі біженці не мають наміру залишати своїх чотирилапих друзів напризволяще.

Українським біженцям із домашніми тваринами складно знайти житло в Естонії

Оренда житла для українських біженців із домашніми вихованцями перетворюється на справжнє випробування. Власники квартир не горять бажанням розміщувати у себе тварин, а самі біженці не мають наміру залишати своїх чотирилапих друзів напризволяще лише через труднощі в пошуку даху над головою.

Адріана із сином Сашком та двома кішками – Манею та Сонею – приїхала до Естонії кілька місяців тому з Києва, розповідають місцеві ЗМІ.

Маню киянка зустріла на сходовому майданчику в перші дні російського вторгнення, коли мешканці столиці поспіхом залишали місто. Власників знайти так і не вдалося.

"Вона була налякана і, коли вона підняла на мене ось ці свої блакитні очі... Я подумала, це сусідська кішка. Обійшла всіх сусідів, але господарів не знайшлося", - розповіла біженка з Києва Адріана.

Адріана ходить на курси логістики, вивчає естонську мову і боїться уявити, чим їй обернеться пошук довготривалого житла. І не дарма: власники квартир неохоче укладають договір про оренду з українськими біженцями, які приїхали до Естонії з чотирилапими друзями. Але як би не було важко, своїх хвостатих красунь Адріана кидати не збирається.

"Якщо ми пройшли такий шлях, взяли з собою тварин, то це говорить про те, що ми їх не кинемо за жодних обставин. Це такі ж члени сім'ї, як і діти. Причому це діти, які ніколи не виростуть і ніколи не зможуть про себе потурбуватися. Їм так само, як і нашим дітям, і нам потрібні дім та безпека", - сказала Адріана.

За даними Департаменту сільського господарства та продовольства, станом на 27 серпня до Естонії прибули 2565 біженців з України із домашніми вихованцями. 1253 особи залишилися в Естонії, 1252 біженці залишили країну, доля решти господарів тварин невідома.

Знайти квартиру нелегко і місцевим власникам собак та кішок, а у випадку з українськими біженцями наявність вихованця відсуває їх чи не в найкінець списку потенційних орендарів.

За словами експерта з нерухомості Юлії Ферман, найчастіше господарі у таких випадках вимагають подвійної застави і сума стає непідйомною для біженців.

"Мені здається, що держава могла б активніше підштовхувати громадян здавати квартири біженцям, наприклад, якимись пільгами, бонусами чи іншими заходами. Я думаю, це багатьох спонукало б піти на зустріч", - вважає експерт з нерухомості Ferea Kinnisvara Юлія Ферман.

У Департаменті соцстрахування кажуть, що більшість біженців з тваринами вже знайшли розуміння з боку місцевих орендодавців і знайшли новий будинок. Результати пошуку найчастіше залежать від активності самих біженців, каже керівник із кризового регулювання департамент Вадим Іванов.

"Більшість із них уже знайшли місце проживання, де вони можуть жити зі своїми домашніми вихованцями. Знову ж таки, тут багато залежить від того, наскільки активні самі люди", - зазначив керівник із кризового регулювання Департаменту соціального страхування Вадим Іванов.