- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Українських біженців позбавлять права на безкоштовний проїзд автобусами Естонії
До українців будуть застосовуватися ті ж самі правила, що й до громадян балтійської республіки.
Влада Естонії позбавить українських біженців права безкоштовно їздити повітовими автобусами, повідомляє портал ERR з посиланням на постанову міністра у справах регіонів Пірет Хартман.
Наразі максимальна ціна одноразового квитка на повітових автобусних лініях становить десять євро, тоді як максимальна вартість проїзного на 30 днів становить уже 150 євро.
"Українських військових біженців виключено з переліку осіб, які мають право на безкоштовний проїзд автобусами повітових ліній", - йдеться у документі. Естонський міністр заявила, що цей захід було вжито, щоб забезпечити рівність між громадянами країни і біженцями, які прибули з України.
При цьому вона визнала, що у попередні роки право на безкоштовний проїзд у повітових автобусах для українців було потрібне для того, щоб вони могли швидше адаптуватися до нового середовища. На даний момент цей період триває вже кілька років.
За її словами, суспільство "зробило все", щоб українські біженці могли знайти житло, опанувати естонську мову та працевлаштуватися. Вона також уточнила, що наразі українці вже мають такі самі права на отримання соціальних гарантій та різних субсидій, що й громадяни Естонії.
"Сьогоднішня домовленість полягає в тому, щоб до українців застосовувалися ті ж самі правила, що й до громадян Естонії", - констатувала вона. Раніше стало відомо, що естонська влада відмовляється видавати дитячу допомогу для біженців без підтверджуючих документів з України. Так, подібне рішення ускладнило життя для деяких українських громадян, які мають проблеми з отриманням дитячої допомоги. Складнощі виникають через довідку, яку громадянам України "не так легко одержати".
Кількість українських біженців у Литві та Естонії одна з найвищих у ЄС у співвідношенні з місцевим населенням. Так, у Литві на тисячу мешканців статистичний показник українців, які перебувають під тимчасовим захистом, становить 26,4. При цьому в Естонії він дорівнює 26,2.
На цьому тлі в Естонії подвоїлася кількість трудових суперечок за участю українців. Так, гендиректор Інспекції праці балтійської республіки Кайре Саареп зазначила, що у 2022 році в країні було зафіксовано лише 70 трудових спорів, які стосувалися українських біженців, тоді як 2023-го їх налічувалося вже 146.
Саареп також зазначила, що трудові конфлікти з українцями виникають із різних причин. Так, деякі естонські роботодавці маніпулюють українськими біженцями, користуючись їхньою непоінформованістю. Зазначається, що більшість трудових суперечок стосується невиплаченої зарплати чи інших фінансових претензій та компенсацій.
Крім того, в парламенті Естонії поскаржилися на українців, які поїхали, але продовжують займати місця в школах республіки. Так, у Рійгікогу навіть ухвалив спеціальний закон, який дозволяє виключати з дошкільних закладів, шкіл, а також професійних навчальних закладів дітей українських біженців, які залишили країну не попередив освітню установу.