В Естонії на поромі Isabelle проживають близько 2 тисяч біженців

Контракт на розміщення українських біженців на судні діє до жовтня.

В Естонії на поромі Isabelle проживають близько 2 тисяч біженців

В Естонії, за офіційними даними, загалом перебувають понад 40 000 військових біженців з України. З них лише 3600 осіб – на державному проживанні, решта змогли самостійно забезпечити себе житлом, повідомляють ЗМІ .

На поромі Isabelle зараз проживає приблизно 2000 біженців.

Анастасія, військова біженка, перебуває тут уже два з половиною місяці. Однак вона не проводить багато часу на поромі, тому що вже знайшла роботу в Естонії.

"Мені пощастило знайти в Таллінні роботу, тому я тут вранці та ввечері, тобто потрапляю на сніданок та на вечерю. Здебільшого я роблю якусь свою роботу ввечері, вечерю, а вранці снідаю та йду", - сказала вона.

За словами Анастасії, знайти роботу було нескладно, оскільки вона знає англійську мову. Тепер вона допомагає новоприбулим біженцям, а також перекладає тексти англійською мовою.

"Я зареєструвалася в Касі з безробіття, а через три дні мій друг надіслав мені оголошення про пошук роботи. Він тут живе вже шість років. Я зателефонувала, пройшла першу співбесіду і одразу отримала роботу", - розповіла Анастасія.

Сергій та Катерина, біженці з Маріуполя, вже тиждень живуть на поромі. Вони приїхали до Естонії через Росію. На російській стороні Сергія ретельно доглядали, навіть попросили зняти майку, щоби перевірити наколки.

"Ми самі з Маріуполя. Добиралися через Таганрог до Петербурга. В Україну з Маріуполя виїхати майже неможливо. І евакуаційні автобуси йшли з Маріуполя до Таганрогу, лише у напрямку Росії. Не було вибору куди їхати, тому нам довелося їхати через Російську Федерацію", - розповіли свою історію Сергій та Катерина.

Вони вдячні Естонській Республіці за надану можливість та безпеку.

"Ви знаєте, коли ми сюди прибули, ми навіть не очікували, що буде так добре. Ми не хочемо скаржитися, а, навпаки, хочемо подякувати мешканцям Естонії. Умови більш ніж пристойні", - зазначили біженці з Маріуполя.

За словами голови Пих'яського регіону Департаменту соціального страхування Кирила Бадикіна, скарг з боку біженців надходить мало, і їх можна вирішити.

"Найчастіше питання полягає в тому, з чого почати. Як і куди звернутися? Які кроки зробити? З огляду на те, що в Таллінні та в його околицях ціни на квартири досить завищені і можливості проживання лімітовані", - сказав Бадикін.

Контракт на розміщення українських військових біженців на судні діє до жовтня. Однак, за словами Бадикіна, його можна продовжити на два місяці.