В Естонії постійно моніторять потреби українських біженців

Понад 500 українських біженців в Естонії вже взяли участь в консультаціях на тему адаптації, цифрових навичок, пошуку роботи, освіти і психологічної підтримки для жінок і дітей; консультації триватимуть до січня 2023 року.

В Естонії постійно моніторять потреби українських біженців

Біженство – це не примха, а вимушений крок, необхідність розпочати життя з «чистого листа» аби врятувати себе. Українські біженці живуть в таких умовах вже дев’ятий місяць поспіль. Аби зменшити тривожність і побоювання від перебування в новому соціальному середовищі, Рада допомоги біженцям Естонії продовжує проводити групові консультації для українців. Експерти ради приділяють увагу питанням загальної адаптації, працевлаштування, цифровим навичкам та підтримці українських дітей у новому середовищі.

Мета такого групового консультування – дати біженцям можливість без побоювань обмінятися досвідом із іншими людьми, що опинилися в такій самій ситуації. Зустрічі ведуть естонські спеціалісти, а також українці, котрі вже мають досвід «біженства». Семінари допомагають біженцям налагодити контакти та суспільні зв’язки. На сьогодні проведено 42 семінари з адаптації, упродовж яких учасники обговорюють подальші дії прибулих до Естонії біженців. Їм розповідають, які навички та знання знадобляться тут для успішної адаптації, на що слід зважати під час спілкування з місцевими, аби інтеграція відбувалася більш плавно.

На семінарі з цифрових навичок розглядають усі можливості електронного уряду – інтернет банкінг, знайомство з порталом для пацієнтів, цифровий підпис та інше, пов’язане з електронними знаннями. Естонія приділяє багато уваги саме цим діджитал-питанням. На сьогодні проведено 30 семінарів із цифрових навичок. Вони відбуваються спільно з тренінговим центром BCS Koolitus AS.

На групових заняттях із адаптації дітей інструктори діляться корисними практиками стосовно того, як розпізнати в дитини травму та надати їй належну допомогу. Також надається огляд системи освіти й охорони здоров’я в Естонії. На сьогодні відбулося 12 групових консультацій із адаптації дітей. Семінари веде громадська організація «Сім’ю кожній дитині» (MTÜ Igale Lapsele Pere).

На групових консультаціях стосовно ринку праці учасників знайомлять із ринком праці Естонії, а також із правами й обов’язками працівників. На тренінгу приділяють увагу тому, як розпізнавати підозрілі пропозиції працевлаштування та куди звертатися в разі порушення прав трудящих. Провадити консультації допомагають спеціалісти Каси безробіття та Трудової інспекції.

На даний момент консультації відбулися в Таллінні, Тарту, Раквере, Пярну, Тапа, Курессааре, Козе, Отепя, Хаапсалу, Кейла та Нарві, в них узяли участь понад 500 українських біженців.

Консультації проходять на постійній основі до січня 2023 року. Аби долучитися і отримати необхідну допомогу, потрібно зв’язатися із контактною особою Anu Viltrop, [email protected], +372 5665 9118

Ви також можете відвідати офіс організації за адресою Liivalaia 28 за попереднім записом. Також працює телефони гарячої лінії: +372 5881 1311 (вівторок-четвер, з 10-17), +372 54640007 (Viber, Whatsapp, Telegram). Більше інформації українською мовою можна отримати на сайті.