- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
В Міносвіти вирішили, як українським дітям навчатися паралельно в двох країнах
МОН затвердило офіційні рекомендації.
З початком війни багатьом батькам і учням з українських шкіл, які евакуювалися за кордон, доводиться вирішувати питання з навчанням у двох школах. В деяких країнах діти зобов’язані ходити у місцеві школи, але й українську полишати вони не хочуть. Як бути в такому випадку?
МОН створило рекомендації для дітей, які тягнуть 2 школи: за кордоном і в Україні
Важливу новину для батьків та дітей, які нині відвідують школи за кордоном, повідомив Оксен Лісовий, міністр освіти: “Результати навчання будуть зараховані в Україні”. Це зафіксовано в методичних рекомендаціях від МОН.
Основну увагу приділили тому, що під час організації навчання дітей, які виїхали з України і здобувають освіту одночасно в закладах освіти країни перебування і України, опановують дві освітні програми одночасно. Це може призвести до збільшення навчального навантаження на дітей та, як наслідок, погіршення їхнього стану здоров’я.
МОН рекомендує:
- українським школам за можливості враховувати розклад онлайн-уроків у вільний час від навчання учня за кордоном;
- не вносити до розкладу онлайн-уроків ті предмети, які діти паралельно вивчають у закордонній школі;
- не вносити до розкладу вибіркові предмети;
- застосовувати, за можливості, асинхронне навчання з використанням відеозаписів уроків;
- використовувати національну платформу для дистанційного навчання «Всеукраїнська школа онлайн», щоб діти могли звернутися до вивчення в зручний для них час;
- якщо декілька учнів з одного класу одночасно здобувають освіту в українській та закордонній школах, можна організовувати для них на платформі ВШО віртуальний клас.
Що робити, коли повертаєтесь до української школи?
- Зарахування до шкіл після повернення в Україну здійснюється за заявою одного з батьків, опікунів чи законних представників. Дитину зараховують в ту ж школу, де навчалася раніше, або до іншої (обирають батьки).
- Міністерство рекомендує закладам освіти враховувати всі дані про успішність із закордонних шкіл під час зарахування до української (за предметами, що дублюються в програмі). Для цього потрібна довідка зі школи, де дитина навчалася.
- Предмети, які діти не вивчали в школі країни перебування (українська, мова, українська література, історія України, географія України, захист України, правознавство), оцінюють вчителі з українського закладу освіти з використанням технологій дистанційного навчання.
- Також відповідне оцінювання дитина проходить, якщо не має довідки із закордонної школи. Для 5-8 та 10-го класів таке оцінювання може проводитися навіть у форматі 2-бальної шкали (склав – не склав).
Отримання документів про здобуття освіти
Свідоцтво про здобуття освіти видають дітям, які перебувають за кордоном та навчаються в українських школах онлайн. У разі завершення очного навчання в закладі освіти за кордоном відповідні документи про здобуття освіти визнаються в Україні.
У разі завершення здобуття базової або повної загальної середньої освіти за кордоном і отримання учнем/ученицею відповідних документів застосовується процедура визнання документів про освіту, яка здійснюється в установленому законодавством України порядку.
Оцінювання школярів
У Наказі йдеться про систему семестрового і річного оцінювання учнів.
Семестрове оцінювання не обов’язково робити у вигляді семестрової контрольної. Залежно від ситуації, результат можна визначити на основі тематичних оцінок або просто оцінок, отриманих за виконання завдань протягом семестру.
У разі поєднання навчання за кордоном та в Україні, семестрове та річне оцінювання учнів 5-8 та 10 класів може здійснюватися не за 12-бальною шкалою, а за двобальною («зараховано»/«не зараховано»). Таке рішення має погодити педагогічна рада.