- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Вимоги до українських учнів у польських школах зростають
Так, діти біженців, які вступають до звичайних класів, уже підлягають звичайним правилам оцінювання.
Близько 4,5 тисячі учнів з України навчаються у Опольському воєводстві, лише в Ополе школи відвідує 1,1 тисячі дітей біженців. Якщо на початку війни у закладах зосередились на адаптації школярів, то зараз вимоги до учнів зростають, пише ukrayina.pl.
Так, діти біженців, які вступають до звичайних класів, уже підлягають звичайним правилам оцінювання.
Підготовчі класи були створені в трьох початкових школах і одній середній школі. "Ці заняття можуть тривати максимум один рік, після чого учні переводяться до звичайних класів. На початку війни були інші пріоритети і ми зосередилися на адаптації школярів до нового середовища. Тепер учні з України, які вступили або вступатимуть до звичайних класів, підлягатимуть звичайним правилам оцінювання. Тому, по-перше, ми робимо наголос на вивченні польської мови, а по-друге, на вивченні предметів польською мовою", – пояснює начальник відділу освіти Олександр Іщук.
У початковій школі №14 в Ополе в звичайних класах навчаються 64 дитини, які приїхали сюди після початку війни в Україні. Також у школі працює підготовче відділення у 1-3 класах, де навчається 23 дитини. "На підготовчому відділенні викладає вчитель, який навчався в Польщі, але родом з Києва. Практично в кожному класі є по кілька учнів з України", – повідомили в канцелярії школи.
У школі №8 є два підготовчі відділення для 22 учнів з України. У звичайних класах навчається 15 біженців. "На підготовчих відділеннях у нас учні вчаться лише місяць, тож знання польської мови у них ще недостатнє. Діти, однак, відвідують заняття регулярно, зацікавлені у вивченні польської мови, почуваються тут у безпеці та мають вчителів з України. У нас також є школярі, які вивчили польську мову в Україні, їм трохи легше", – розповідає викладач підготовчого відділення старшої школи Ізабела Ліпін.