Як віддати дитину до школи чи садка в Німеччині

До Німеччини вже кілька місяців приїжджають біженці, переважно це жінки та діти. Влада Німеччини робить все можливе, щоб вона себе почувала комфортно на новому місці і продовжувала вести повноцінне життя.

 

Як віддати дитину до школи чи садка в Німеччині

До Німеччини вже кілька місяців приїжджають біженці, переважно це жінки та діти. Влада Німеччини робить все можливе, щоб вона себе почувала комфортно на новому місці і продовжувала вести повноцінне життя. Тому діти біженці можуть піти до школи чи садка, ВНЗ. Пам'ятка для біженців з України допоможе дізнатися відповіді на найцікавіші питання.

Чи обов'язково йти дітям-біженцям до німецької школи?

Конвенція ООН про права дитини каже, що всі діти мають право на здобуття освіти. Тому навіть у тому випадку, якщо батько чи опікун не реєструється, як біженець, його дитина може відвідувати школу Німеччини.

Щодо обов'язкового відвідування школи – умови відрізняються від локації. Наприклад, у Берліні дитина відразу після переїзду має відновити навчання. В інших містах свої умови: у деяких обов'язкових навчання стає лише після прописки, десь через три місяці чи півроку після міграції. Цей момент слід уточнити у відповідальних організацій.

Який порядок запису дитини до школи чи садочка?

Німці віддають дітей до школи близько 6–7 років. Для біженців умови освіти регулюються кожною федеральною землею окремо. Тому можете звернутися за уточненням до адміністрації найближчої школи чи міграційної служби.

Щоб отримати місце у державному дитячому садочку, потрібно подати заяву до управління по неповнолітніх. Там вам нададуть усю необхідну інформацію.

Якщо дитина ще не вивчила німецьку мову, що робити?

Німецькі школи підготовлені до таких ситуацій та забезпечують комфортне навчання для дітей із різним рівнем мови. Є підготовчі (вітальні чи перехідні) класи, у яких навчаються основ німецької мови та проходять підготовку на навчання з німецькомовними дітьми.

Хто навчає дітей біженців у школах?

Нині у Німеччині певні труднощі з кількістю вчителів, що стали наслідками пандемії. Проте ведеться активний набір нових вчителів, а пріоритет надається людям, які знають українську мову. Тому зараз можна знайти клас, у якому вчитель – біженець із України зі знаннями, що відповідають німецьким стандартам.

Чи зараховуються академічні здобутки з минулого місця навчання під час переведення до Німеччини?

2005 року Україна стала учасником Болонського процесу. Це свідчить про те, що дипломи та академ досягнення визнаються всіма країнами ЄС, у тому числі Німеччиною. Проте остаточні рішення щодо тривалості навчання та іншого приймає навчальний заклад.

Якщо студент із України приїхав за обміном, але термін уже закінчується. Як продовжити?

Студент повинен звернутися до відповідних організацій для отримання ВНЖ, щоб продовжити навчання.

Освіта хоч і схожа, але терміни та умови в Україні та Німеччині трохи різняться. Тому при виникненні будь-яких питань щодо навчання можете сміливо їх ставити відповідальним особам.

Усіми питаннями школярів у Німеччині займається відомство Schulamt. Запитаннями у справах молоді займається відомство  Jugendamt .