З українських біженців хочуть брати плату за проживання у польських притулках

Частина біженців з України, знайшли роботу і заробляють гроші, а витрати на їхнє перебування в Польщі несе держава.

З українських біженців хочуть брати плату за проживання у польських притулках

У майбутньому в Польщі з громадян України, які перебувають в місцях постійного проживання, можуть брати плату. Консультації щодо цього тривають вже два місяці.

Експерти пояснюють можливий крок уряду тим, що частина біженців з України, знайшли роботу і заробляють гроші, а витрати на їхнє перебування в Польщі несе держава, пише ukrayina.pl.

Водночас вони та чиновники стверджують, що від таких оплат варто звільнити людей похилого віку, інвалідів, багатодітних матерів-одиначок.

Професор Мацей Дущик з Центру досліджень міграції Варшавського університету теж вважає запровадження часткової оплати – розумним кроком.

"З одного боку, становище поляків має бути вирівняне з українцями, а з іншого – останні не повинні стати залежними від державної допомоги. Якщо ми цього не зробимо, ми отримаємо безпорадність серед біженців і політичну експлуатацію цієї теми правими групами, які скажуть, що поляки не мають електрики, а українці живуть безкоштовно в тризірковому готелі", - наголошує професор.

За даними Міністерства внутрішніх справ та адміністрації, від початку війни до вересня у місцях постійного проживання знайшли притулок майже 400 тисяч біженців. Нині в них проживає близько 80 тисяч українців.

На думку доктора Кароліни Лукасевич з Центру досліджень міграції Варшавського університету, держава повинна прагнути до того, щоб українці залишалися в таких місцях якомога коротше.

"Не має так бути, щоб вони сиділи там кілька місяців, а тим більше рік. Ми маємо створити умови, щоб вони могли нормально функціонувати в Польщі, запропонувати їм інструменти для вивчення мови чи пошуку роботи", – каже вона.

Рішення щодо біженців у місцях постійного проживання має з'явитися в поправках до спецзакону про підтримку біженців з України. Над нею працює уряд, протягом двох тижнів проект може бути затверджений Радою міністрів.