Польща планує продовжити стан загрози епідемії Covid-19 до 31 грудня 2022 року

Українці можуть отримати бехплатну вакцину.

Польща планує продовжити стан загрози епідемії Covid-19 до 31 грудня 2022 року

Раніше Польща продовжила стан загрози епідемії Covid-19 (Stan zagrożenia epidemicznego) до 31 жовтня 2022 року. Урядовою постановою було продовжено обов'язок носити маски у лікарнях, аптеках та інших медичних закладах. Продовження терміну дії чинного регламенту було обґрунтовано зареєстрованою нині кількістю нових випадків зараження вірусом SARS-CoV-2 та кількістю медичних послуг, наданих інфікованим особам. Як зазначено в пояснювальній записці, на користь продовження чинних наказів та заборон говорить і ситуація в інших країнах, що межують з Польщею.

Станом на 28 жовтня, у Польщі загалом було інфіковано 6 339 321 особу, видужали 5 335 940 осіб. Наразі хворіють 885 274 особи, з них 1 530 випадків вважаються критичними.

Нині в урядових кабінетах розглядається чергове продовження дії епідемічного стану. Як повідомляє Газета Виборча, орієнтовний термін продовження 2 місяці – до 31 грудня поточного року. Якщо уряд погодить проект рішення, це продовжить дію документів для легального перебування у Польщі іноземців, у тому числі і українців, – віз та карт побуту. Прострочені документи перестануть діяти через 30 днів після скасування загрози епідемії, тобто після 31 січня 2023 року.

За інформацією www.gov.pl, кожен біженець з України старше 5 років, який раніше не був щеплений відповідно до рекомендованої схемі вакцинації проти COVID-19, повинен мати можливість безоплатної вакцинації або доповнення вакцинації препаратами, доступними в Польщі. Відсутність документації щодо попередньої вакцинації та підтвердження виконання вакцинації препаратами, які не допущені на ринок Європейського союзу, а також неперерахованими у списку аналогів вакцин, допущених в обіг на території Європейського союзу (ЄС), може бути для пацієнта причиною аби почати нову схему вакцинації.

Отримати бустерну дозу проти COVID-19 або зробити другу вакцинацію в Польщі також можна у разі, якщо першу дозу людині зробили в іншій країні. Однак інформацію про цю вакцинацію слід занести в польську систему заздалегідь – інакше ця доза буде розглядатися польською стороною як перша.

Значна кількість дорослих біженців з України потребують саме бустерних доз. Діти від 3 років можуть отримати в Польщі повний цикл щеплення, бо з 3 жовтня у Польщі стартувало перше бустерне щеплення від ковіду для дітей від 3 до 11 років.

Тож, якщо ви вакцинувалися за кордоном вакциною, що допущена на території Європейського союзу (ЄС) або еквівалентною, проте не маєте сертифікату ЄС COVID (UCC), ви можете пред’явити у пункті вакцинації наступні документи (вони зберігатимуться в пункті вакцинації у вашій особовій справі пацієнта):

• оригінал довідки про щеплення за кордоном (це має зробити ваш сімейний лікар в Україні або можна самостійно роздрукувати, авторизувавшись в медичному додатку Helsi. Дані про вакцинацію можна переглянути у вашій електронній медкартці в розділі «Мої вакцинації». В ньому будуть відображені всі записи про процедури вакцинацій, в тому числі і від COVID-19. Також зверніть увагу на те, що з 5 квітня 2022 року COVID-сертифікати в Дії мають новий термін відображення. Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством цифрової трансформації та НСЗУ ухвалили рішення не видаляти з Дії цифровий сертифікат про вакцинацію проти СOVID-19 протягом 545 днів від дати щеплення. Але сертифікат не оновить нову кінцеву дату автоматично, для цього потрібно повторно надіслати запит у застосунку або на порталі Дії. Це робиться за тією ж схемою, як ви генерували свій нинішній сертифікат);

• переклад такої довідки на польську мову (достатньо робочого перекладу);

• заяву про згоду на обробку персональних даних.

Пункт вакцинації має занести ваше щеплення у польську систему e-zdrowie і ви можете призначити дату приймання бустерної дози вакцини. Вакцинуйтеся і попросіть, щоб вам роздрукували «унійний сертифікат щеплення» (UCC) одразу після проведення процедури.