Майже 2 тисячі українських медиків отримали дозвіл на роботу в Польщі

Майже 80% заяв потребують уточнень або повторних заповнень форм. 

Майже 2 тисячі українських медиків отримали дозвіл на роботу в Польщі

Понад 3,3 тисячі заявок на отримання ліцензії на практику в Польщі подали лікарі та медсестри з України. Наразі позитивну відповідь отримали менше ніж 2 тисячі, пише inpoland.net.pl.

Ще у вересні Ганна Гілл-Пьонтек, депутат парламенту від партії Польща 2050, подала запит до міністра охорони здоров’я щодо спрощеного отримання дозволу на практику медиків з України, які прибули до Польщі після початку війни.

“Медичний персонал з України не має можливості займатися практикою та заробляти. Медичні установи мають труднощі із забезпеченням персоналом, а пацієнти страждають від довгих черг”, – підсумувала Гілл-Пьонтек.

Народна обраниця повідомила, що від 24 лютого 2243 лікарі та стоматологи звернулися за дозволом вести практику в Польщі. Ще 1107 звернень надійшло від медичних сестер та акушерок. Наразі МОЗ погодило 1215 заявок від лікарів і стоматологів і 723 – від медсестер і акушерок.

Довге очікування проходження процедури чиновники пояснюють насамперед необхідністю перевірки великої кількості документації. Для подання заявок також необхідний висновок національних консультантів у певній галузі медицини та переклад з української мови на польську. Також майже 80% заяв потребують уточнень або повторних заповнень форм.