- Категорія
- Медицина
- Дата публікації
Онлайн-ресурси, де українці можуть безкоштовно отримати психологічну допомогу
Список безплатних онлайн-ресурсів, де отримати психологічну підтримку можуть діти, підлітки та дорослі з будь-якої точки світу.
Якщо ви чи ваші близькі потребуєте психологічної допомоги — ви можете її знайти у зручному для себе форматі, українською мовою та не виходячи з дому. UAinKrakow.pl підготував список безплатних онлайн-ресурсів, де отримати психологічну підтримку можуть діти, підлітки та дорослі з будь-якої точки світу.
Консультаційна платформа “Розкажи мені”
Проєкт створений для надання психологічних консультацій за методом когнітивно-поведінкової терапії (КПТ). Понад 90 кваліфікованих спеціалістів допомагають усім, хто потребує емоційної підтримки. Проєкт розроблений Інститутом когнітивного моделювання.Щоб отримати консультацію, потрібно заповнити анкету, вказавши свої контактні дані, після того окреслити проблему та дочекатись на зворотній контакт психолога. Спеціаліста підбирають відповідно до кваліфікації, яка стосується вашого питання. Протягом 48 годин психолог зв’яжеться з вами напряму та домовиться про зручний час. Консультація триває 30 хвилин. Якщо є потреба за консультацією можна звернутися ще раз.
Психологічно-психіатрична допомога для біженців з України “Обличчя депресії”
Спеціалісти надають психологічну допомогу дорослим, дітям та підліткам, які живуть у Польщі або в Україні. У центрі можна поговорити про те, як впоратись із посттравматичним стресовим розладом, депресією та іншими проблемами, пов’язаними з ментальним здоров’ям. У рамках проєкту надають 390 безплатних консультацій — 10 психіатричних та 55 психологічних на місяць.
Щоб отримати допомогу, потрібно заповнити коротку анкету, вказати свої контактні дані, вік та описати симптоми. Після цього координатор запропонує запис на прийом через Skype або WhatsApp. Консультації відбуваються українською та російською мовами. Неповнолітні повинні мати згоду батьків або опікуна. Користуватися послугами проєкту можна кілька разів.
Соціальний проєкт “Разом”
З 2018 року в рамках проєкту надали понад 1000 індивідуальних консультацій, пов’язаних зі стосунками, дружбою, розладами, насильством та психологічними проблемами. Мета благодійного проєкту — покращити психічний стан українців та зробити психологічну підтримку доступною. Щоп’ятниці у Zoom’і проводять групи психологічної підтримки для тих, хто потребує, щоб їх вислухали.
Щоб отримати допомогу, потрібно обрати напрямок консультації, після чого на сайті висвітляться спеціалісти, які працюють за цієї кваліфікацією. Користувач може обрати психолога та зв’язатися з ним через соціальні мережі чи телефон. Перші три консультації по 30 хвилин безплатні, наступні — за домовленостями.
Благодійна організація “UA Mental Help”
Психологи працюють із дітьми та дорослими за такими напрямками: когнітивно-поведінкова терапія, гештальт-терапія, психодинамічна терапія, позитивна психологія та іншими (відповідно до запиту). Безплатні консультації надають у питаннях стосунків, адаптації, депресивного та тривожного спектру, травм та розладів. Зараз пріоритетними є запити, пов’язані з наслідками війни.
Щоб отримати допомогу, потрібно заповнити анкету, вказати контактні дані та описати ситуацію, в якій потрібна допомога. Координатор обробить ваш запит та запропонує доступні для розмови дати. У рамках проєкту можна отримати 12 безплатних консультацій тривалістю по 50 хвилин. Якщо вам буде потрібне медикаментозне лікування, то ви також зможете відвідати три зустрічі з лікарем-психіатром.
Чат для підлітків “Teenergizer”
Безплатну психологічну підтримку підліткам у проєкті надають студенти-психологи, які краще за “дорослих” можуть розуміти проблеми цього життєвого періоду. Спілкуватися з ними можна на теми, пов’язані з булінгом, першим коханням, дружбою або комунікацією з батьками.Щоб почати розмову, потрібно натиснути кнопку “Почати консультацію” на сайті. У чаті можна анонімно описати свою ситуацію та поспілкуватись із спеціалістом. Консультація триває від 30 хвилин до години. Чат доступний щоденно з 9:00 до 23:00 за київським часом. Звертатися можна необмежену кількість разів.