Польські лікарі врятували українську дівчину від «прокляття Ундіни»

Гроші на операцію Дарії, а це аж півмільйона злотих, зібрали з допомогою фонду. 

Польські лікарі врятували українську дівчину від «прокляття Ундіни»

У лікарні імені М. Коперника в польському Гданську прооперували 7-річну українку з рідкісним синдромом.

Як пoвідoмляє Yavp.pl, Дарія Ширіна страждала на рідкісну хворобу, так зване "прокляття Ундіни". Під час сну мозок не подавав сигнал дихальній системі, тож дівчинка могла померти. Через це батьки дівчинки по черзі пильнували за нею вночі: аби через брак електрики чи інші причини не вимкнувся апарат, який підтримував дихання доньки. Щоб дівчинка могла жити, вона весь час спала в спеціальній масці, підключеній до апарата, що підтримує дихання.

Родина Дарії проживала на Київщині, після російських ракетних обстрілів життя дівчинки опинилося ще під більшою загрозою, зокрема, через часті вимкнення електрики, в тому числі й вночі. До того ж це був фактично останній момент, коли їй можна було зробити рятувальну операцію. Саме тут допомогла Польща та її небайдужі жителі.

Гроші на операцію Дарії, а це аж півмільйона злотих, зібрали з допомогою фонду Polsat. У родини таких коштів не було. Збір закрили усього за кілька днів, бо відгукнулася чимала кількість охочих допомогти. Далі була справа за медиками. Лікарі під керівництвом шведського нейрохірурга, який вже багато років рятує пацієнтів від "прокляття Ундіни", вставили дівчинці стимулятор діафрагмального нерва. Завдяки цьому, 7-річна Дарія зможе позбутися респіраторної маски, яку постійно одягала під час сну. Імплантований їй стимулятор запустять через місяць, коли загояться післяопераційні рани.