Скільки Польща витратила на лікування біженців з України

Лише 582 мільйони злотих з 2-х мільярдів витрачено на лікування біженців з України в Польщі.

Скільки Польща витратила на лікування біженців з України

Лише 582 мільйони злотих з 2-х мільярдів, виділених міністерством здоров’я та Національним фондом здоров’я, витрачено на лікування біженців з України в Польщі за рік.

Виявилося, що біженці користуються медичною допомогою набагато рідше, ніж пересічний громадянин Польщі. Наприклад, хоча б раз послугами сімейного лікаря користувалися 79% опитаних поляків, тоді як серед біженців з України, які отримали тимчасовий захист, ця цифра становить лише 18%.

Подібна ситуація склалася і в інших сферах охорони здоров’я – до лікарні зверталися майже 25% поляків й лише 3% українців. У черзі до спеціалістів стоять переважно поляки – аж 46%, серед біженців ця цифра набагато менша – лише 6%.

Наприклад, за даними керівника відділу організації та промоції Воєводського госпіталю імені Отця Піо в Перемишлю Павла Бігури, за рік з 51 тисячі пацієнтів частка українців складає не більше 5% (близько 2,3 тис). На сьогодні лікарня приймає в середньому по 50 українців на тиждень. Національний фонд здоров’я справно платить за лікування біженців, тому проблем з цим немає. Єдиний момент, на якому акцентують лікарі, це не вирішена проблема мовного бар’єру.

Як виявилося, онлайн-програми, які придумали для полегшення розуміння між лікарем з Польщі та пацієнтом з України, працюють лише тоді, коли пацієнт говорить чистою українською або російською. У багатьох випадках це не так і лікарі продовжують спілкуватися з українцями “на пальцях”.