Смертельна хвороба в Польщі вже у трьох воєводствах

Випадки зараження легіонельозом зафіксовано тепер у Великопольському та Малопольському воєводствах.

Смертельна хвороба в Польщі вже у трьох воєводствах

Як повідомляє Yavp.pl, у Великопольському воєводстві підтвердився діагноз легіонельоз у 2-х осіб. Це подружжя - 53-річний чоловік і 54-річна жінка. Обох доставили до лікарні в Оструві-Великопольському кілька днів тому.

У них була температура і болі в опорно-руховому апараті. Їхній стан на момент госпіталізації лікарі оцінили як середній. Після аналізів підтверджено високе запалення, ознаки пневмонії та наявність легіонели. Хворі вказали, що останнім часом не були на півдні чи сході Польщі, де спочатку почали фіксувати випадки захворювання.

Епіцентром є Підкарпатське воєводство, де внаслідок зараження легіонелою померло вже 11 людей віком від 64 до 95 років. Наразі інфікування бактерією підтверджено у 144 жителів цього регіону.

Перші випадки легіонельозу виявили також у Малопольському воєводстві. Заразилися двоє підопічних одного з центрів догляду за людьми похилого віку. Відомо, що жінку госпіталізували у важкому стані, щодо стану другої особи поки немає інформації.

Джерело інфекції зараження легіонельозом поки що не встановлено. Випадок масового захворювання в Жешуві розслідує Агентство внутрішньої безпеки Польщі. Не виключено, що може мати місце російська причетність.

Легіонельоз викликає бактерія Legionella pneumophila. Саме захворювання є формою пневмонії, яка у 5-15% заражених закінчується летальними випадками.