Українці неохоче роблять щеплення у Польщі

Для дітей, які перебувають у Польщі більше ніж 3 місяці — планові щеплення є обов’язковими.

Українці неохоче роблять щеплення у Польщі

Лише 23,5 тисячі біженців зробили у Польщі вакцинацію проти інфекційних хвороб.  Щеплення проти Covid-19 виконали 36 тисяч українців.

Про це йдеться у даних МОЗ, які опублікувало видання “Rzeczpospolita”.

Для дітей, які перебувають у Польщі більше ніж 3 місяці — планові щеплення є обов’язковими. Уряд виділив понад  172 тисяч вакцин від п’яти інфекційних хвороб – дифтерії, кашлюку, кору, туберкульозу та гепатиту А з власних резерв. Вакцини доступні також для дорослих.

На сьогодні  польський номер PESEL отримали понад 1,5 мільйона українців, які прибули з початком повномасштабного вторгнення росії  (близько половини – це діти). За підрахунками експертів, зараз у Польщі залишилося від 1,2 до 1,3 мільйона біженців. 

Міністерство охорони здоров’я розповіло виданню “Rzeczpospolita” що проти інфекційних хвороб (окрім Covid-19) зробили щеплення лише 11 тисяч  громадян України віком до 17 років, а старше 18 років – 12 тисяч. Загалом 23,5 тис. осіб (станом на 24 грудня 2022 року). Проти Covid-19 вакцинувалося  лише 5 739 осіб віком до 17 років, а серед дорослих – 30 457.