Українка в Польщі хотіла заплатити за краще ліжко в лікарні

Польська охорона здоров'я стала великою несподіванкою для біженців.

Українка в Польщі хотіла заплатити за краще ліжко в лікарні

Вже більше ніж рік триває повномасштабне вторгнення. Багато українців, які приїхали до Польщі в пошуках безпечного місця зуміли інтегруватись в польське суспільство, знайти роботу, вивчити мову й налаштувати свій побут. Однак є й ті, які й досі живуть за українськими правилами та звичаями. 

Wirtualna Polska пише, що попри те, що громадяни України живуть у Польщі вже понад рік, декому все ще важко зорієнтуватися в польських звичаях і правилах. Зокрема охорона здоров'я, ймовірно, була великою несподіванкою для біженців. Черги до лікарів, ціни на лікування, рецепти на ліки, й звичайно виклик швидкої допомоги, яка у Польщі приїжджає вкрай рідко. Багато українців жартома говорять: "У Польщі помреш раніше, ніж підеш до лікаря-спеціаліста. В Україні все навпаки".

Перебування в лікарнях Польщі та України мають численні відмінності. Українка, яка тимчасово проживає в Польщі, хотіла заплатити за окрему палату для дитини, а натомість натрапила на лють лікаря. Лікар сказав жінці, що спроба дати хабар у Польщі карається законом. Українка була здивованою реакцією лікаря, пише видання.