- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
Польська асоціація людей з целіакією та дотримувачів безглютенової дієти допомагає українцям
До війни до Української спілки целіакії входило 450 родин. А нині тих, хто потребує безглютенових продуктів і отримує їх завдяки українській Спілці – понад тисяча людей.
Українські діти потребують захисту. Ті, кому пощастило бути у відносній безпеці, часто мають особливі харчові потреби через уроджені хвороби, зокрема, непереносимість глютену. Смачно нагодувати дитину з целіакією, або непереносимістю глютену, це непідйомна задача для родин в скрутних умовах воєнного часу.
Целіакія – це порушення перетравлення в тонкій кишці глютену – білка, який міститься в пшениці. Близькі до глютену білки знаходяться і в інших злакових культурах – ячмені, житі. Люди, які страждають таким захворюванням, як целіакія, не можуть вживати клейковину в будь-якому вигляді – пшеничний хліб, манну кашу, макарони. При потраплянні глютену до організму хворих можливі важкі шлунково-кишкові розлади, дистрофічні змін шкіри, скелетних і гладких м'язів внутрішніх органів, центральної та периферійної нервової системи, кісткової системи, залоз внутрішніх секрецій і інших органів.
До війни до Української спілки целіакії входило 450 родин. А нині тих, хто потребує безглютенових продуктів і отримує їх завдяки українській Спілці – понад тисяча людей. Як розповідає кандидат медичних наук, лікар-алерголог Ольга Наумова, з перших днів війни стало відомо, що багато підприємств, де вироблялися необхідна продукція, закрилися. Одне з таких підприємств на Київщині зруйнувала російська ракета. Тоді пані Ольга, як президент Української спілки целіакії, звернулася до польських колег і отримала рішучу підтримку.
Наразі Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej вже відвантажила в Україну 24 тони безглютенової їжі. Волонтери везуть гуманітарний вантаж через кордон, в Києві фасують посилки і відправляють в різні куточки України, навіть в окуповані Херсон, Бердянськ, Мелітополь, Генічеськ. А ось родину харків’ян, де юні Влад і Настя страждають на целіакію, посилка знайшла аж у Варшаві.
На сайті польської асоціації біженцям з України, які перебувають у Польщі, пропонується також звертатися по допомогу безпосередньо до їх офісу. Тут допоможуть знайти житло в людей, які розуміються на безглютеновому харчуванні та отримати необхідні продукти. Працює консультаційний пункт у Варшаві.
Контакти Асоціації (Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej):
Телефон: +48 509 305 875 та +48 571 329 308
Електронна пошта: [email protected]